Mapa


Pokaż Krasnale Łodzi na większej mapie

Andrzeja Struga 7

Trojaczki

Tego jeszcze nie prezentowaliśmy! Trojaczki - trzy krasnale w jednej bramie. Być może kiedyś były i cztery ale ten ostatni gdzieś wyemigrował. Takich mieszkańców ma kamienica przy ulicy Andrzeja Struga 7.


Pierwszy jakby najbardziej ucierpiał. Podczas licznych remontów, budowlańcy tak bardzo oszpecili jednego z krasnali, że niemal w połowie się schował.


Drugi stojący od wjazdu, jest w dużo lepszym stanie. Dumnie dzierży tarczę i patrzy na każdego pieszego idącego w stronę Pietryny. Czego on się nie na ogląda każdej nocy.


Trzeci jest najciekawszy. Stoi sobie w bramie i pilnuje mieszkańców kamienicy. Obce mu są widoki nocnych imprezowiczów, pijaczków i obszczymurków, on sobie tu spokojnie mieszka i pilnuje aut zaparkowanych na podwórku. Jest wyjątkowy, a jednoczenie w najlepszym stanie.


Na jego tarczy widać w którym roku osiedlił się w nowo wybudowanej kamienicy. Tarcza ta wreszcie zdradza co powinno, a nie jest uwiecznione na tarczach innych łódzkich krasnali pod słowem ROK - tu widnieje 1896.
I tu pytanie, czy krasnal prowodyr zdaje sobie sprawę jak wiekowe są nasze miejskie krasnale? W roku tym, rodzice krasnala prowodyra pewnie jeszcze nawet się nie znali, a co dopiero go planowali. Podobnie jest z Majorem i jego rodzicami...

Następnym razem idąc na Piotrkowską, lub do Biblioteki poczytać książki, rzuć okiem na krasnale - poczciwe łódzkie stworki pilnujące kamienic.

Brak komentarzy: