Mapa


Pokaż Krasnale Łodzi na większej mapie

Gdańska 42

Po co nam nowe pomniki?

Krasnal prowodyr chyba nigdy nie miał przyjemność przechadzać się ulicą Gdańską. Jak inaczej bowiem można wyjaśnić fakt, że nie wie o istnieniu krasnali zamieszkujących na tej ulicy? Czy mając taką świadomość pozwoliłby na przeszczepianie krasnalowej kultury z innego zakątka Polski? Drogi Prowodyrze! Czy wiesz, że naszym, dużo starszym krasnalom niż tym znad Odry należy się również szacunek? Nie stawiaj nowych pomników obcym krasnalom! Zadbaj o te co masz! Tak wiernie przecież służyły Łodzi przez tyle lat!

Para Krasnoludów zamieszkująca pod adresem Gdańska 42 wygląda naprawdę okazale. Ich sroga mina, długa broda, dobrze zarysowane mięśnie sprawiają, że każdy pojazd wymięka a inne współczesne krasnale ze wstydu spuszczają smutnie głowy. To nie krasnale ogrodowe czy inne drobiazgi, jakie mamy okazję oglądać w innych miastach! To krasnale z prawdziwego zdarzenia! Krasnale z Łodzi! Przyznajemy, krasnale, aż proszą się o należyte mycie. Dodatkowo nasz smutek budzi to, że jeden z krasnali nie jest prawidłowo oparty o mur. Czy jest to oznaka nieudanej próby kradzieży krasnala czy też może pamiątka po kierowcy nieudaczniku?


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ten biedny krasnal padł ofiarą kierowcy nieudacznika,ale już został naprawiony,a co do mycia krasnali,to zgadzam się,raz na jakiś czas przydałaby się im porządna kąpiel,