Mapa


Pokaż Krasnale Łodzi na większej mapie

Piotrkowska 152

Z tej samej ulicy

No dobrze, ktoś może powiedzieć, że krasnal prowodyr nie ma obowiązku znaleźć się na każdej ulic naszego miasta. Może ulica Gdańska nie jest mu po drodze, nie lubi jej, nie potrafi na nią trafić, lub po prostu jest mu obca. O te dwa ostatnie przecież nie trudno skoro tak często pielgrzymuje poza Łódź.

O.K. W takim razie, co powiecie na to?

Czy krasnal prowodyr może nie wiedzieć, że w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej pod numerem 152, czyli w odległości 500 m od jego przewidzianego ustawowo miejsca pracy zamieszkują dwa krasnale? Chce przecież w prawie takiej samej odległości zameldować niemiejscowego typka! Pomnik, który z naszymi krasnalami nie ma nic wspólnego! Kto uwierzy, że nowe, choć dobrze nagłośnione, może być lepsze niż to, co łódzkie, wiekowe i zabytkowe?

Krasnale, to dobre stworzenia, która na szczęście nie powiedzą, co myślą o tych, którzy są odpowiedzialni za wieloletnie zaniedbania i skazanie ich na zapomnienie. One siedzą cicho i milczą, czekając na czas, w którym ten, kto powinien się nimi zająć wreszcie to zrobi. One nie uderzą pięścią w stół i nie zrobią w tym mieście za niego porządku, mimo, że krasnale dobrze rozumieją, o co w tym wszystkim chodzi. One wiedzą, że zmiany w mieście trzeba zacząć od ulicy, od robienia swojej roboty, każdego dnia z takim samym oddaniem, na swoim miejscu…

Brak komentarzy: